به بهونه ی یلدا

بچه که بودم فکر می کردم شب یلدا باید 3.2 ساعتی از شباى معمولی بیشتر باشه که مردم به خاطرش این همه مراسم انجام میدن و خلاصه اینقدر شب مهمیه.یادمه وقتی فهمیدم که شب یلدا فقط یک دقیقه از شباى دیگه بلندتره اصلا باورم نمی شد.به قول معروف داشتم شاخ درمی آوردم.همش این سؤال تو دهنم بود که این یک دقیقه رو کی اندازه گرفته یا اینکه این یک دقیقه دیگه چه ارزشی داره که واسه همه اینقدر مهمه؟؟؟

چند سالی که گذشت و چندتا شب یلدا رو پشت سر گذاشتم این سؤال ها هم کم کم از ذهنم رفت.من هم شدم همون مردمی که کاراشون واسم عجیب بود.الان بهتر می فهمم که یلدا فقط یه بهونه ست.یه بهونه ى کوچیک.از همون بهونه هایى که ما آدما هر چى بزرگتر مى شیم بهشون محتاج تر مى شیم.شاید نمی خوایم که دلیل همه ى کارامون خودمون باشیم.دل خودمون.شاید هم فکر مى کنیم اگه کاری رو بدون این بهونه هاى ریز و درشت انجام بدیم از نظر بقیه یه آدم الکی خوش جلوه کنیم.

این روزا همون شب یک دقیقه بلندترهم واسه ما آدماى بهانه جو یلدا نیست.خبرى ازجمع هاى خونوادگی و شاهنامه و حافظ هم نیست.خبرى از گوش کردن به خاطرات بابا بزرگ و تا صبح بیدار موندن هم نیست.فقط با اصرار کوچیکترها یه هندونه و چندتا انار.بعدش هم خوابیدن همراه با خاطره ى یک شب کاملا معمولى و البته اضطراب امتحان فردا!

یلدا مبارکلبخند

/ 8 نظر / 30 بازدید
hotbluex

خداییشم [چشمک] up [گل]

نینا

ما که امسال شب یلدا نداشتیم اصلا یادم رفته بود شب یلدا رو تا ببینیم سال بعد چی میشه [ناراحت]

عسل

سلام فرزانه جان [قلب] به بهونه ی یلدا خوب بود [لبخند] . مي خواستم بپرسم موافقي " زندگی با طعم شکلات " را لينک کنم در کندوي عسل؟ تو هم اگه دوست داشتي لينکم کن. [گل]

آیدا

سلام عزیزم...مطلب جالبی بود واقعا درست میگی. راستی من مدتی نبودم الان به روزم.سر بزنی خوشحال میشم. شاد باشی[لبخند]

مرتضی میثمیان

کاش کوچک بودیم ،وقتی کوچک بودیم دلمون بزرگ بود ولی حالا که بزرگ شدیم دل تنگیم ، کاش کوچک می موندیم تا حرفامون از نگاهمون بفهمن نه حالا که بزرگ شدیم و فریاد که میزنیم باز کسی حرفامونو نمی فهمه . . .

شادی

دیگه نمیای پیشمف چرا ؟ مگه ما با هم دوست نیستیم ؟ حالا که عاشق شدم تو دیگه چرا ؟؟؟[قلب]

مرتضی

سلام ای سلام , از کوه ها عبور کن تا استوار شوی , از ابرها عبور کن تا غمناک شوی ,از میان گل ها عبور کن تا خشبو شوی و آنگاه به دست دوستی چون فرزانه برس که از صمیم قلب دوستش دارم www.maysamian.persianblog.ir ir.morteza@yahoo.com میدونستی فرشته ها هنوز وجود دارند اما بعضی وقتا چون بال ندارن ما بهشون میگیم دوست خوبی دوست من ؟ به وبلاگم یه سری بزن خوشحال میشم اگر میدانی در این جهان کسی هست که با دیدنش رنگ رخسارت تغییر میکند و صدای قلبت آبرویت را به تاراج میبرد , مهم نیست که او مال تو باشد , مهم این است که فقط باشد , زندگی کند و نفس بکشد .[گل]